Hit Arttırma Yöntemleri – %200 Trafik Arttırma Garantili

Bir web sitesinin hitini arttırmak doğrudan sitenin kazancını da arttırmak demektir. Siteniz ne kadar çok ziyaret edilirse doğal olarak o kadar çok para kazanırsınız.

Site trafiğinizi arttırmak ve daha fazla kazanç sağlamak istiyorsanız bu yazıda sizlere garantili web site hit arttırma yollarından bahsedeceğiz.

Sizlerle paylaştığım site hit arttırma yöntemlerini uyguladığınızda kesin olarak söylüyorum ki ziyaretçi sayınızda inanılmaz bir artış olacak.

Bu yazıda trafik nasıl arttırılır, sitenin tıklama sayısı arttırmak için ne yapabilirim, tekil ve çoğul hit arttırma nasıl yapılır organik hit arttırma için ne yapılmalı gibi bütün sorularınıza tatmin edici cevaplar bulacağınıza eminim.

Sosyal medya

Sosyal medya siteleri doğru bir şekilde kullanıldığında web site sahipleri için altın değerinde bir hit kaynağına dönüşmektedir.

Peki sitemizin ziyaretçi sayısını arttırabileceğimiz en iyi sosyal medya platformları hangileri? Tabi ki facebook ve twitter.

Evet ülkemizde dahil olmak üzere dünyada milyonlarca hatta milyarlarca kullanıcıya sahip bu üç sosyal medya sitesinden günde binlerce ziyaretçi yakalayabiliriz. Tabi bildiğiniz, duyduğunuz diğer başka sosyal medya sitelerini de kullanabilirsiniz.

Öncelikle eğer yoksa siteniz için her bir sosyal medya sitesinde bir hesap oluşturun. Hesabınızda profil fotoğrafınızı, açıklamanızı, web sitenizin adresini doğru bir şekilde tamamlayın.

Sosyal medya hesaplarınızı oluşturduktan sonra, sıra paylaşım yaparak sitemize ziyaretçi kazandırmaya geldi. “Hiç takipçim yok, nasıl olacak bu iş” diye söylenmeyin.

Takipçi elbette önemli fakat takipçi olmadan da sosyal medya üzerinden hashtag’leri kullanarak sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz.

Bu şekilde yavaş yavaş takipçiler de kazanacaksınız.

SEO teknikleri

Bilgi çağında bulunduğumuz bu zamanda istenilen bilgiye ulaşmanın en hızlı yollarından birisi de arama motorları olduğu ve kullanımları her geçen gün arttığı için arama motorlarında inanılmaz bir rekabet ortamı oluşturmuştur.

Günümüzde SEO, google’ın gelişmiş ve her geçen gün daha da gelişen algoritmalarıyla çok karmaşık hale gelmiş bununla birlikte bu işin uzmanları piyasaya çıkmıştır.

SEO teknikleri - Web sitesi hit arttırma yolları
Trafik arttırma yolları – Web sitesi hit arttırma teknikleri

Fakat tabi bu işi siz de yapabilirsiniz. Bu işin bir çok tekniği var ayrıca bu işte başarıya ulaşmak için kesinlikle strateji, deneme, araştırma, zaman, emek ve sabır gerekiyor.

Bir web sitesinin hitini arttırmanın en etkili yöntemlerinden birisi kesinlikle google’da üst sıralarda çıkmaktır. Yani organik hit elde etmektir.

Arama motorlarından kazandığınız organik ziyaretçiler sadece hitinizi değil kazançlarınızı da kat ve kat arttıracaktır.

>> Google’da üst sıralarda çıkmak için basit teknikler;

  • Kaliteli, nitelikli, özgün ve doyurucu içerikler hazırlayın.
  • İçeriklerinizi SEO uyumlu olarak oluşturun.
  • Sitenizin hızı arttırın. Gerekirse sitenizi en hızlı hosting firmalarına taşıyın. bkz: Hosting nasıl değiştirilir?
  • Sitenizi mobil uyumlu hale getirin. (Sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını google mobil uyumluluk testi aracı ile öğrenin)
  • Ziyaretçilerin sitenizde olabilğince fazla zaman geçirmelerini sağlayın.
  • SSL kullanın.
  • Rakip sitelerden link almaya çalışın.

Blog yorumları

Diğer bloglarda yayınlanan yazılara siteniz ile birlikte yorum yaparak hem backlink kazanabilir hem de ilgili yazının yorumlarını okuyan bir ziyaretçiyi sitenize çekebilirsiniz.

Yorum kısmında “ad” bölümüne blogunuzun adını “web siteniz” olduğu alanada sitenizin adresini ekledikten sonra yorum kısmına da kesinlikle yazı ile igili en az 3 cümlelik güzel bir yorum gönderin.

Bu şekilde yorumunuzun onaylanma ihtimali daha yüksek olacaktır.

Yani “güzel yazı teşekkürler ..” gibi kısa ve anlamsız yorumlar yapmayın. Bu şekilde blog sahibi sizin sadece backlink almaya, sitenizi tanıtmaya çalıştığınızı anlayacaktır ve yorumunuzu onaylamayacaktır.

Elinizden geldiğince yazıyı tam anlamıyla eleştirerek, yorum içerisinde sorular sorun ve yazarın yorumunuzu onaylayarak cevaplamasını sağlayın. Yorumunuz onaylanmasa bile yüksek ihtimal siteniz en azından blog sahibi tarafından ziyaret edilecektir.

Blogunuzu yorum halinde tanıtabileceğiniz blogları burada yazamıyorum çünkü binlerce blog sitesi var. Ama size sitenizi bu şekilde tanıtabilieceğiniz blogları nasıl bulabilieceğinizi kısaca anlatayım.

Blog yazılarına yorum yaparak sitenizi tanıtabileceğiniz blogları en kolay google‘da siteniz ile alakalı yüksek aranma hacmine sahip kelimeleri aratarak bulabilirsiniz.

Arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alan ve hatta ikinci sayfadaki bloglara birer yorum bırakabilirsiniz.

Önceliğiniz rakipleriniz olsun. Rakiplerinizden alabildiğinizi aldıktan sonra blog kategorinize yakın blogları aynı şekilde araştırıp hepsine birer yorum bırakabilirsiniz.

Misafir yazarlık

Bazı bloglarda misafirlik yazarlık yaparak da sitenize ziyaretçi kazandırabilirsiniz. Misafir yazarlık yapabileceğiniz bir blog bulduktan sonra sektörü ile alakalı kaliteli bir yazı hazırlayarak bu yazı içerisinde kendi sitemiz için link çıkışı yapıyoruz.

Böylece bu blogu ziyaret eden ve yazdığınız bu yazıyı okuyan her kullanıcı sizin sitenizi de ziyaret edeceklerdir.

Misafir yazarlık yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususları misafir yazarlık yapacağınız bloglar belirlemektedir. Yazıyı hazırlamadan önce blog sahibinin şartlarını okumalısınız.

Misafir yazarlık yaptığınız bloglar sizin siteniz ile aynı veya yakın sektörde olursa sitenize etkisi çok daha büyük olacaktır. Siteniz ile alakasız bloglarda misafir yazarlık yapmayın.

Eğer siz de blogunuza misafir yazar kabul ediyorsanız bu yazı altından yorum bırakarak sitenizi paylaşabilirsiniz.

Site içi çalışmalar

Eğer wordpress kullanıyorsanız bu yazıda size gösterdiğim site içi pazarlama tekniklerini wordpress eklentileriyle çok kolay bir şekilde sitenize uygulayabilirsiniz.

Buradaki teknikler ile sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sitenizi daha sonra ve sürekli olarak ziyaret etmelerini sağlayabilir ve sitenize yeni ziyaretçiler kazandırabilirsiniz.

Bildirim sistemi: Kullanıcıları sitenizdeki yeni içeriklerden, gelişmelerden anında haberdar etmek ve sitenizi devamlı olarak ziyaret etmelerini sağlamak için bildirim sistemi kullanabilirsiniz.

Trafik arttırma yöntemleri - Web sitesi hit arttırma yolları
Trafik arttırma yöntemleri – Bildirim sistemi

Tabi sitenize giren kullanıcıların onlara bildirim göndermenizi kabul etmeleri gerekiyor. Bunun için kullanıcı siteye ilk girdiğinde çarpıcı bir mesaj ile kullanıcının sitenizden bildirim almak isteyip istemediğini soruyoruz.

Bildirim mesajında ikna edici bir üslup kullanmalısınız. Yani kullanıcı bildirimleri reddederse ona çok şey kaybedeceğini hissettirmeniz lazım. Bu şekilde kullanıcının bildirimleri kabul etme olasılığı daha yüksek olacaktır.

Bildirim sistemi için OneSignal’ı önerebilirim. Sistemi sitenize uygulayabilmeniz için OneSignal sitesinden öncelikle bir hesap açın. Dilerseniz hesabınızı google veya facebook ile giriş yaparak hızlıca açabilirsiniz.

Karşınıza çıkan panelden “ADD APP” butonu ile yeni bir bildirim sistemi uygulaması oluşturun. Hemen ardından hangi platform için bildirim göndermek istediğinizi seçin. Bu adımda “Web Push”ı seçiyoruz.

Sonrasında wordpress için bildirim sistemi bilgilerini girip (site name, site url, default icon url) devam ediyoruz.

WordPress yönetici panelinizinden OneSignal eklentisini yükleyin ve karşınıza çıkan son sayfada verilen “APP ID” ve “API KEY” bilgilerini eklenti ayarlarında girin.

Diğer bildirim ayarlarınızı tamamladıktan sonra ayarları kaydedin.

Evet artık sitenize giren kullanıcılara bildirim almak isteyip istemediklerini soran bir pencere görünecektir. Abone sayınızı da OneSignal hesabınızdan takip edebilirsiniz.

Bir içeriği veya gelişmeyi bildirimlere abone olan kullanıcılara göndermek için yazı oluşturma/düzenleme alanının sağ üst köşesinde bulunan seçeneğin işaretlenmiş olması gerekmektedir.

Seçenek işaretli ise yazınızı yayınladıktan sonra OneSignal bütün abonelere bildirim gönderecektir.

Sosyal medya paylaşım butonları: Evet belki de çoğu kişi okuduğu her içeriği sosyal medyada paylaşmıyor ve hatta paylaşmayı aklının ucundan bile geçirmiyor.

Fakat sitenizi ziyaret eden ve içeriğinizi beğenip başkalarıyla paylaşmak isteyen kullanıcılar mutlaka olacaktır.

Bu yüzden her içeriğinizin altında ya da işte sağında veya solunda sosyal medya paylaşım butonları bulundurmalısınız. 1 paylaşım 1 paylaşımdır. O paylaşımın yaratacığı etkiyi tahmin edemezsiniz.

Dediğim gibi çoğu internet kullanıcısı ziyaret ettiği web sitelerinin içeriklerini sosyal medyada paylaşmaya pek sıcak bakmıyor.

Bu yüzden yazınızı okuyan kullanıcıları “paylaş herkes kazansın”, “sosyal medyada içeriğimi paylaşarak bana teşekkür edin” gibi mesajlarla kullanıcıları paylaşım yapmaya teşvik etmelisiniz.

WordPress sitenize sosyal medya butonları yerleştirebileceğiniz bir çok eklenti bulunuyor. Size kullanımı kolay, ücretsiz ve popüler olan social pug eklentisini tavsiye ederim.

E-posta aboneliği: Sitenizi ziyaret edip içeriklerinizden, gelişmelerden haberdar olmak isteyen kullanıcılara belirli sıklıkla toplu olarak e-posta gönderebilirsiniz.

Bu şekilde sitenize sürekli olarak hit kazandırmış olacak ayrıca sadık bir kitle kazanmış olacaksınız.

Öncelikle abone kaydı yapabilmemiz ve abonelerimize e-posta gönderebilmek için bir mail servisine kaydolmamız gerekiyor. Bunun için dünyanın en popüler mail servisi mailchimp‘i öneriyorum.

Mailchimp’e hızlıca kaydolabilir ve kolayca abone listeleri oluşturabilirsiniz. (2000 aboneye kadar ücretsizdir.)

Ardından bültene kaydolmak isteyen kullanıcılar için sitemize e-posta aboneliği formu eklememiz gerekiyor. Bunun için de mailchimp for wp eklentisini kullanabilirsiniz.

Eklentiyi yükledikten sonra mailchimp hesabınızdan aldığınız api numarasını eklenti ayarlarından girip kaydediyoruz. Bu işlemden sonra abone listeleriniz eklenti içerisinde otomatik olarak görünecektir.

Ayrıca eklenti ayarlarından istediğiniz şekilde abonelik formu oluşturup, form kodunu formun görünmesini istediğiniz sitenin ilgili alanına yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Reklam yapın

Sitenizin reklamını yapabileceğiniz bir çok servis, platform ve teknik bulunmaktadır.

Tanıtım yazıları: Tanıtım yazıları bir ürünün veya bir markanın tanıtımını yapmak için oluşturulan, yayınlanan reklam içerikli yazılardır.

Sitenizin hitini arttırmak için yapabileceğiniz en harika yollardan birisi sektörünüzle alakalı bloglardan tanıtım yazıları almaktır. Tanıtım yazıları ile bloglardan çok iyi ziyaretçiler kazanabilirsiniz.

Tanıtım yazısı başarılı bir şekilde hazırlanırsa bir çok blog okuru o yazının reklam amacı taşınıdığını bile anlamayacaktır.

Üstelik bu yazılar içerisinde sitenize link çıkışı olacağı için bloglardan backlinkler alarak google’da  da yükselebilirsiniz.

Google Ads: Google ads servisi ile siteniz için kampanyalar oluşturabilir ve sitenizle ilgilenebilecek bir çok kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

Google’da oluşturabileceğiniz bir çok reklam türü bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanları arama ağı ve görüntülü reklamlardır.

Fakat ziyaretçi sayınızı arttırmak için görüntülü reklamlar, hem daha çok kişiye ulaşmak hem de maliyet açısından daha uygun olacaktır.

Sitenizde bir ürün satıyor veya hizmet veriyorsanız potansiyel müşterilere ulaşmak için arama ağı kampanyalarını da kullanmanızı tavsiye ederim.

Facebook Ads: En popüler sosyal medya platformlarında özellikle instagramda reklam yaparak da ziyaretçiler kazanabilirsiniz.

Bunun için sadece siteniz için oluşturulmuş bir facebook ve instagram sayfasına ihtiyacınız var. Sonrasında paylaştığınız bir gönderiyi reklam olarak yayınlayabilirsiniz.

Reklamınız siteniz ile ilgilenebilecek bir çok kullanıcıya bütçeniz dahilinde gösterilecektir.

>> Ne zaman reklam yapmaya başlayayım?

Siteniz ne kadar yeni olursa olsun eğer siteniz tasarımıyla, içeriğiyle yani tam anlamıyla hazırsa reklam yapmaya da hazırsınız demektir.

Reklam yapmak sitenize ziyaretçi kazanmanın, büyümenin, farkındalık yaratmanın ve sitenize potansiyel kazandırmanın en hızlı ve etkili yollarından biridir.

Site içi pazarlama teknikleri başlığı altında gösterdiğim etkili teknikleri sitenize uyguladıktan sonra reklam için yaptığınız yatırımdan da maksimum verim alırsınız.

Yani reklam aracılığıyla gelen ziyaretçileri e-mail aboneliği, bildirim sistemi gibi uygulamalarla kazanıp bu kullanıcıları sitenizi tekrar tekrar ziyaret etmelerini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca reklam yapmanız için fazla para harcamanız gerekmiyor. Reklam yapmaya ufak harcamalarla başlayabilirsiniz.

“Hit Arttırma Yöntemleri – %200 Trafik Arttırma Garantili” için bir yanıt

Çok bilgilendirici bir makale olmuş eline koluna sağlık ….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HOSTING BLOG & REHBERLER