En iyi WordPress Hosting: %100 Uyumlu WP Hosting

En iyi WordPress hosting paketleri standart linux hosting paketlerine göre sitenizden en iyi şekilde performans almanıza yardımcı olur.

WordPress hosting hizmeti siteniz için sadece yüksek performans sağlamakla kalmaz, site güvenliğini de en üst düzeyde tutar.

WordPress hosting, WordPress’i çalıştırmak için özel olarak optimize edilmiş sunuculardan sağlanır ve wordpress için tamamen uyumlu hale getirilir.

Ancak WP hosting standart linux web hosting hizmetine göre genelde daha maliyetlidir. Tabi bu hizmet iyi bir hosting firmasından aldığında kesinlikle paranızın karşılığını sonuna kadar verecektir.

Peki WordPress için en iyi hosting paketleri hangileri? WordPress hosting fiyatları nedir?

En iyi WordPress hosting firmaları

Hostinger

5,000+ değerlendirme

Bluehost

1,000+ değerlendirme

Turhost

2,500+ değerlendirme

HostGator

1,000+ değerlendirme

GoDaddy

3,000+ değerlendirme

WordPress hosting planlarında bazı ek özellikler sunulabilir. Ancak sunulan bu ek özellikler, kullandığınız hosting planına ve firmaya bağlı olarak değişebiliyor.

Genelde tek tıklamayla yükleme gibi temel özellikler hemen hemen her firmada vardır. Böylece sitenize WordPress’i hızlıca yükleyebilir veya otomatik güncellemeler yapabilirsiniz.

Ayrıca, WordPress hosting hizmetinde, WordPress ile ilgili teknik konularda standart hosting personelinden daha iyi uzman destek bulunur.

Şunu da bilmeniz gerekir; WordPress siteler için WordPress hosting zorunlu değildir. Çünkü WP hosting hizmeti de temelde paylaşımlı bir linux hosting gibi çalışır.

WordPress yazılımının çalıştırma gereksinimleri oldukça az olduğu için WordPress’i hemen hemen tüm hosting planlarında kurabilirsiniz. (WordPress için iki temel teknik gereksinim bulunur.

Bunlar; MySQL 5.6+ ve PHP 7.4+)

Hostinger – hostinger.web.tr

En iyi wordpress hosting
WordPress için en iyi hosting

Planları inceleyin

Başlangıç planında bile tam 100 web sitesi barındırabileceğiz, 100 GB SSD depolama alanı sağlayan ve seçtiğiniz planla birlikte ücretsiz domain kaydedebileceğiniz hostinger wordpress için en iyi hosting firmalarından biridir.

Hostinger sadece wordpress hosting hizmetinde değil paylaşımlı linux, bulut sunucu ve vps gibi hizmetler de Türkiye’nin hatta dünyanın en iyi firmalarındandır.

Ayrıca hostinger diğer firmalardan farklı olarak şunları sunar;

  • Özel WordPress destek ekibi
  • Yönetimli wordpress
  • Sınırsız Cronjob
  • Çoklu veri merkezi
  • GIT erişimi
  • WordPress hızlandırma
  • WordPress multisite

Hostinger’in birçok ek özellik sunduğu planlar ile oldukça iyi bir deneyim yaşayacağınızı düşünüyoruz.

Ancak daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi 7/24 destek alabileceğiniz canlı sohbet kısmında türkçe bilen destek çalışanı yok.

Siz türkçe olarak yazıyorsunuz onlar da google translate ile sizin yazdığınızı ingilizceye çevirip ingilizce olarak cevap veriyorlar. Siz de aynı şekilde google translate’i kullanarak cevap verebilirsiniz.

Bluehost – bluehost.com

En iyi WordPress hosting – Bluehost

Planları inceleyin

Bluehost wordpress.org tarafından resmi olarak tavsiye edilen dünyanın en iyi WordPress hosting sağlayıcılarından biridir ve standart hosting planlarında olduğu gibi 4 farklı wordpress hosting planı bulunur.

Basic adlı ilk planda sadece tek bir wordpress sitesi barındırabilirsiniz. Eğer daha fazla wordpress site barındırmaya ihtiyacınız varsa üst planları tercih edebilirsiniz.

Ayrıca tüm planlarla birlikte ücretsiz domain kaydedebilirsiniz.

Bluehost Pro ve Choice plus planlarında ise plan özelliklerine ek olarak profesyonel araçlar da sunmaktadır.

Eğer bluehost’ın hizmetinden memnun kalmazsanız 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilir ve paranızı sorunsuz bir şekilde geri alabilirsiniz.

HostGator – hostgator.com

Hostgator WordPress hosting

Planları inceleyin

WordPress barındırma için dünyanın en çok tercih edilen hosting şirketlerinden biri de Hostgator’dur.

Yeni bir wordpress sitesi oluşturacaksanız Starter Plan ile başlayabilir ve planınızı istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz.

Hostgator da tüm planlarla birlikte ücretsiz alan adı sağlamaktadır. Hosting hizmetinizi yıllık olarak aldığınız takdirde alan adınızı sipariş sayfasından belirleyebilirsiniz.

Eğer Hostgator’un wordpress hosting hizmetinden memnun kalmazsanız da paranızı 30 gün içerisinde geri alabilirsiniz.

Turhost – turhost.com

WordPress hosting
En iyi WordPress hosting – Turhost

Planları inceleyin

WordPress siteniz için Türkiye’nin en hosting firmalarından biri olan ve kaliteli hizmet anlayışıyla yıllardır faaliyet gösteren turhost’un planlarından birini tercih edebilirsiniz.

WP-Limitsiz 3 planı haricindeki diğer planlarda sadece tek bir web sitesi barındırabilirsiniz. WP-Limitsiz 3 planında ise 3 site barındırabilirsiniz.

WordPress hosting için SSD diskler, litespeed web server gibi son teknolojiler ile desteklenmekte ve kullanıcılara yüksek performans sağlanmaktadır.

Yalnız planlarda trafikten ayrı olarak sınırlı ziyaret belirtilmiş. Mesela WP-Giriş planında 50 GB trafikle birlikte 30.000 ziyaret limiti bulunmaktadır.

Bu limit 1 ay içindeki toplam sayfa görüntüleme sayısını ifade ediyor ve bu limiti aştığınız takdirde fazla kaynak kullanımı sebebi ile üst planlara geçiş yapmanız talep edilebiliyor.

Siteniz çok fazla sayfa görüntülemesine sahipse bu sizin için oldukça maliyetli olacaktır.

GoDaddy – tr.godaddy.com

En iyi WordPress fiyatları - GoDaddy
GoDaddy en iyi WordPress paketleri

Planları inceleyin

GoDaddy de en iyi wordpress hosting hizmeti sağlayan firmalar arasındadır. 30 günlük para iade garantisi sunmakta ve seçtiğiniz herhangi bir planla birlikte ücretsiz domain vermektedir.

Ayrıca tüm planlarda tek tıklamayla yedekleme ve yedekten geri yükleme özelliği de bulunmaktadır.

Temel planı 30 GB depolama alanına sahip ayda ortalama 25.000 ziyaretçi için uygun olduğu belirtilmektedir.

Daha fazla depolama alanı ve ziyaretçi için Deluxe veya üst düzey planları tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Bir e-ticaret sitesi kurmayı planlıyorsanız E-ticaret paketini de önerebiliriz.

GoDaddy’de fiyatlar diğer hosting firmalarına göre daha pahalı ancak uzun vadede satın alım yaparsanız uygun fiyata hizmetinizi alabilirsiniz.

Yalnız satın almadan önce hizmetin yenileme fiyatlarını da göz önünde bulundurmayı unutmayın.

WordPress hosting’in avantajı nedir?

WordPress hosting’de web siteleriniz WordPress için özel olarak optimize edilmiş sunucularda barındırıldığından siteniz için daha yüksek performans sağlar.

Buna ek olarak WordPress’e özgü geliştirilmiş saldırılara karşı koruma sağlamak için güvenli bir barındırma ortamına sahip olursunuz.

Bunlarla birlikte yüksek seviyede çalışma süresine sahiptir ve otomatik güncellemelerle sitenizin herhangi bir ek işlem yapmanıza gerek kalmadan güvenli kalmasını sağlayabilir.

Ayrıca WordPress hosting planlarıyla WordPress için özel desteğe ve ek özelliklere sahip olursunuz.

cPanel veya DirectAdmin’e ihtiyaç var mı?

WordPress hosting planlarında genel olarak cpanel ve directadmin gibi hosting kontrol panelleri bulunmaz.

Bu planlar yönetimli wordpress hizmetleridir ve ihtiyacınız olan her şey firmanın sunduğu özel olarak yapılandırılmış yönetim panelinde bulunur.

Yine de bazı hosting firmaları WP hosting planlarıyla cpanel veya directadmin desteği sunmaktadırlar. Eğer hosting kontrol paneli istiyorsanız hizmetinizi bu firmalardan satın alabilirsiniz.

Kurulumu nasıl yaparım?

Planlarda genelde tek tıkla veya otomatik kurulum vardır. Bu sayede saniyeler içerisinde sitenizi kolay ve hızlı bir şekilde kurabilirsiniz.

Hizmetinizi satın aldıktan sonra sizi bir kurulum ekranı karşılayacak ve belirlediğiniz bilgilere göre wordpress siteniz zahmetsiz, sorunsuz bir şekilde kurulacaktır.

Tema, eklenti kurma gibi kişiselleştirme işlemlerinin dışında sizin ek olarak başka herhangi bir işlem yapmanız gerekmez.

Bu planlarda sadece wordpress mi kullanabilirim?

Burada incelediğimiz hosting planları sadece wordpress için optimize edilmiştir.

Eğer wordpress dışında farklı bir içerik yönetim sistemi veya özel bir yazılım kullanacaksanız standart linux web hosting kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Maliyet açısında da bu sizin için çok daha uygun olacaktır.

Yine de bu planlarda bazı firmalar wordpress dışında farklı bir yazılım kullanmanıza izin veriyor. Hizmetinizi satın almadan önce bunu firmaya sorabilirsiniz.

WordPress hosting mi? Standart linux hosting mi?

Eğer web sitenizi wordpress ile kurmayı düşünüyorsanız daha yüksek performans ve güvenlik için wordpress hosting hizmeti almanızı öneririz.

İyi bir wordpress hosting planının daha birçok avantajı vardır ve bu avantajlar ile hosting hizmetinizden maksimum verim alırsınız.

Ancak yazının başında belirttiğimiz gibi WordPress kurmak için WordPress hosting zorunlu değildir. Paylaşımlı linux hosting üzerinde de rahatlıkla wordpress kurulumu yapabilirsiniz.

HOSTING BLOG & REHBERLER