En iyi CDN Servisleri: CDN Hizmeti Veren Firmalar

Web sitenizi hızlandırmak mı istiyorsunuz? CDN servisi kullanmak bunun için etkili bir çözüm olabilir. Bu incelememizde sitenizi hızlandıracak dünyanın en iyi cdn servislerini bulabilirsiniz.

CDN hizmeti veren en iyi firmaları fiyat, performans ve sunucu konumları gibi en önemli faktörleri göz önünde bulundurarak belirledik.

Cloudflare

10,000+ değerlendirme

Sucuri

2,000+ değerlendirme

KeyCDN

2,000+ değerlendirme

StackPath

100+ değerlendirme

Fastly

100+ değerlendirme

Cloudflare – cloudflare.com

En iyi CDN servisleri - Cloudflare CDN
En iyi CDN servisi – Cloudflare

Cloudflare 2009 yılında kurulan küçük, orta ölçekli ve en büyük popüler web siteleri tarafından da dünyanın en çok tercih edilen CDN ve ayrıca güvenlik hizmeti şirketidir.

Dünya çapında 180 veri merkezi ile çok büyük bir cloud platformuna sahiptir ve 16 milyondan fazla alan adını barındırmaktadır.

Web sitelerini, mobil uygulamaları, API’leri hızlandırmak ve projelerinizi saldırılara karşı korumak için cloudflare’i tercih edebilirsiniz.

Cloudflare’in ücretsiz dahil olmak üzere Pro, Business, Enterprise olarak 4 farklı planı vardır.

Sucuri – sucuri.net

CDN servisi ve güvenlik - Sucuri
En iyi CDN – Sucuri

Sucuri, web sitenizi DDoS saldırılarından, kötü amaçlı yazılımlardan ve bilgisayar korsanlarından koruyan dünyanın en başarılı web sitesi güvenlik şirketlerinden birisidir.

Ayrıca güvenlik sorunlarına karşı bir de WordPress eklentisi bulunmaktadır.

Şirket tabi ki web sitesi güvenliğinin yanı sıra site performansını iyileştirmenize yardımcı olacak CDN hizmeti de sağlıyor.

Sucuri web sitenizin performansını arttırmak ve sitenizin güvenliğini sağlamak için güçlü donanımlara ve tecrübeli bir destek ekibine sahiptir.

Şirketin ücretsiz plan seçenekleri yoktur ve en ucuz planı yıllık 199$’dır.

KeyCDN – keycdn.com

En iyi CDN hizmeti - KeyCDN
CDN hizmeti veren firmalar – KeyCDN

Buradan kaydolun ve 10$ kredi ile başlayın.

KeyCDN, başka bir popüler CDN sağlayıcılarından biridir. Eğer WordPress kullanıyorsanız etkinleştirici eklentisini kullanarak KeyCDN’i sitenize kolayca entegre edebilirsiniz.

Bu CDN sağlayıcısı kullandıkça öde planları sunmaktadır. Yani bu demek oluyor ki yalnızca kullandığınız kadar ödeme yaparsınız.

Trafiği düşük olan web sitesi sahipleri için bu oldukça iyi bir avantaj olabilir ancak yüksek trafikli bir web sitesine sahipseniz ay sonunda kabarık bir fatura ile karşılaşabilirsiniz.

KeyCDN ayrıca kullanıcılarına gerçek zamanlı raporlar, kimlik doğrulama, DDoS koruması gibi birçok özellikler sunar.

StackPath – stackpath.com

En iyi CDN firmaları - Stackpath
CDN firmaları – StackPath

StackPath en iyi CDN sağlayıcılarından birisidir ve birkaç yıl önce MaxCDN’i de satın alarak hizmetlerini daha da güçlendirdi.

Firma diğer popüler CDN firmalarında olduğu gibi dünya çapında birçok veri merkezine sahiptir ve sitenizin hızını arttırmanızda size yardımcı olur.

StackPath ayrıca sunduğu planlarla birlikte ücretsiz olarak özel EdgeSSL sertifikası verir.

StackPath ile CDN kurulumu oldukça kolaydır ve akıllı önbellekleme sistemi, yönlendirmeler ve gzip sıkıştırma gibi birçok özellik sunar.

Bunun dışında yük dengeleme ve CDN ile birlikte güvenlik duvarı dahil güvenlik hizmeti sağlar.

Bu CDN firmasında ücretsiz olarak bir plan bulunmuyor ancak bir aylık deneme süresi sunmaktadır. Temel planlarında ayda 1 TB bant genişliği sağlıyor ve hizmetinizi herhangi bir kısıtlama olmadan istediğiniz kadar web sitesinde kullanabiliyorsunuz.

Fastly – fastly.com

CDN sağlayıcıları – Fastly

Oldukça etkileyici derecede hızlı performans gösteren ve adının hakkını veren fastly dünyanın en iyi CDN servisleri arasında yer almaktadır.

San Francisco merkezli bu firma spotify ve github gibi birçok büyük şirkete hizmet vermektedir.

Fastly size birçok güçlü özellik sunar ve yapılandırabilir bir sisteme sahiptir. CDN ile üst düzeyde güvenlik önlemleri, güvenlik duvarı, DDoS azaltma, bot algılama ve engellemeyle birlikte gelir.

Ayrıca alınan önbelleği neredeyse anında temizlemektedir.

Fastly’de kullandıkça ödeme yaparsınız. Firma hizmetlerini bant genişliğine göre fiyatlandırmaktadır ve bu fiyat lokasyonlara göre değişmektedir.

50 dolara kadar olan trafiği ücretsiz olarak test edebilirsiniz.

HOSTING BLOG & REHBERLER