HostGator İnceleme 2023 (Şikayetler ve Yorumlar)

4,7
Rated 4.7 out of 5
4.7 puan (3 inceleme)
Mükemmel67%
Çok iyi33%
Normal0%
Kötü0%
Çok kötü0%

HostGator nasıl bir firmadır? İyi mi? Güvenilir mi?

Sayfanın sonundan hostgator incelemelerini, şikayetlerini, yorumlarını okuyabilir ve siz de bir değerlendirme gönderebilirsiniz.

Planlar ve Fiyatlar | Hızlı cevaplar | İncelemeler | Değerlendirin

HostGator hakkında

HostGator 2002 yılında Brent Oxley tarafından ABD’de kurulmuş 1000’den fazla çalışana sahip Houston merkezli dünyanın en eski, en popüler ve en iyi yabancı hosting firmalarından biridir.

Firmanın ofisi ilk önce florida’daydı ancak 2006 yılında Houston Teksas’taki daha büyük bir ofise taşındı. Ayrıca o yılda HostGator ilk uluslararası ofisini Kanada’da açtı.

HostGator’un diğer birçok firmada olduğu gibi paylaşımlı web hosting hizmeti popüler olsa da VPS hosting, dedicated server gibi profesyonellere, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik ürünler de sağlamaktadır.

Bununla birlikte eğer amacınız yeni bir web sitesi oluşturmak değil de mevcut web sitenizi HostGator’a taşımaksa HostGator destek ekibi bunu sizin yerinize dakikalar içerisinde yapabilir.

Hosting hizmetinizi satın aldıktan sonra destek ekibiyle iletişime geçin ve site taşıma işlemleri için gerekli bilgileri iletin. Yalnız bu işlemi kaydolduktan 30 gün içerisinde yapmanız gerekir.

Son olarak şunu belirtmek isteriz ki HostGator’da piyasadaki en cömert para iade garantisi bulunmaktadır. Öyle ki tam 45 gün içerisinde HostGator’dan memnun kalmazsanız paranızı geri alabiliyorsunuz.

HostGator hosting planları ve fiyatlar (Ucuz)

HostGator, farklı amaçlara uygun birkaç farklı hosting seçeneğine sahiptir.

Örneğin paylaşımlı web hosting (en popüler) 3 seçeneğe sahiptir: Hatchling, Baby ve Bussiness. Hatchling planı aylık 2,75 dolardan başlar ve bu planda sadece tek bir web sitesi barındırabilirsiniz.

Baby planı aylık 3,50 dolardan başlar ve sınırsız web sitesi barındırma sunar. Bussiness ise ayda 5,25 dolardan başlar ve SEO araçları, özel IP gibi ek özelliklerle birlikte gelir.

Reseller hosting

Reseller (bayi) hosting belli bir ücret karşılığında müşterilerinize özel cPanel hosting hesabı oluşturmanıza ve web hosting satmanıza olanak tanır.

Çok iyi bir yanı ise tam 250 cPanel hesabı oluşturabiliyor olmanız. Bu en kazançlı reseller hosting hizmetlerinden biridir.

HostGator’un 3 farklı reseller hosting planı vardır ve bu planlar kullanılabilir disk alanı ve bant genişliğine göre değişiyor.

Aluminum planı ayda 19.95 dolardan, copper ve silver planları ise ayda 24.95 dolardan başlıyor.

Web sitesi oluşturucusu

HostGator’un harika web sitesi oluşturucusu bulunmaktadır ve kolay, hızlı bir şekilde site oluşturmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Site oluşturucusunu tercih edebileceğiniz express start, express site ve express store olmak üzere 3 farklı planı vardır.

Bu plan aylık e-posta gönderim sayısı ve mağazaya eklenebilecek ürün sayısı açısından farklılık gösterirler.

Fiyatlar, express start planı için ayda 3,84 dolardan, express site planı için ayda 5,99 dolardan ve express store planı için ayda 9,22 dolardan başlar.

WordPress hosting

WordPress hosting planları WordPress siteler için özel olarak tasarlanmış ve bu planlar WordPress’in birçok kullanılışlı özelliğini HostGator aracılığıyla kullanmanızı sağlar.

WordPress starter planı için ayda 5,95 dolardan, standart plan için ayda 7,95 dolardan ve business planı için ayda 9,95 dolardan başlar.

Standart plan ve business planı daha fazla WordPress sitesi çalıştırmanıza ve daha fazla ziyaretçiyi karşılamanıza olanak tanır.

Dedicated hosting

Dedicated hosting size kendi sunucunuzla yüksek düzeyde özelleştirme, tam kontrol ve esneklik sunar. RAM, CPU gibi bütün kaynaklar sadece size aittir ve paylaşılmaz.

Fiyatlar genel olarak sunucuda alana ve hızına bağlı olarak değişir (RAM, CPU ve disk alanı).

Value server planı ayda 89,98 dolardan, power server planı ayda 119,89 dolardan ve enterprise server planı ayda 139,99 dolardan başlıyor.

VPS hosting

VPS hosting (sanal özel sunucu) dedicated hosting gibi size tam kontrol sağlar ancak kaynaklar daha düşüktür ve paylaşılır.

HostGator 3 farklı VPS hosting planı sunmaktadır.

Snappy 2000 planı ayda 19,95 dolardan, snappy 4000, ayda 29,95 dolardan ve snappy 8000 ayda 39,95 dolardan başlar.

Hızlı cevaplarla HostGator

Web sitesi

En popüler plan hangisi?

Baby.

Ücretsiz domain var mı?

Evet.

Ücretsiz SSL desteği var mı?

Evet.

LiteSpeed desteği var mı?

Evet.

DDoS koruması var mı?

Evet.

Müşteri desteği nasıl?

Canlı sohbet, e-posta ve telefon ile 7/24 destek.

Para iadesi kaç gün?

45 gün.

Kontrol paneli nedir?

cPanel.

Ödeme yöntemleri neler?

Kredi kartı.

Özel kupon kodu var mı?

Hayır.

HostGator kullananlar ne diyor?

Her şey harika

Rated 5 out of 5
11 Haziran 2022

Kaliteli ve güven veren hosting hizmeti. Yıllardır işletmemizin web sitesi için kullanıyoruz ve ciddi bir sorun yaşamadık. Dolar arttı ve fiyatlar biraz fazla gelmeye başladı ancak parasını sonuna kadar hakediyor.

Avatar for Taner
Taner

Kesintisiz hosting

Rated 5 out of 5
1 Haziran 2022

6 aydır kullanıyorum ve henüz en ufak bir kesinti ile karşılaşmadım. Daha önce kullandığım hosting firmasında çok sık kesinti oluyordu ve siteye google reklamları verdiğimiz için tıklamalar dolayısıyla paralar da çöpe gidiyordu. Bence en önemlisi kesintsiz hizmet. Teşekkürler hostgator.

Avatar for Nihat
Nihat

Hızlı destek

Rated 4 out of 5
24 Nisan 2022

Dünyanın en hızlı desteğine sahip olduğunu düşünüyorum. Ne zaman yazarsam yazayım maksimum 2 dk içerisinde yanıt veriyorlar. Benim gibi teknik desteğe aşırı önem veren kullanıcılar için tavsiye ederim. Ancak farklı lokasyon seçenekleri de olsaydı harika olurdu.

Avatar for Arif
Arif

HostGator’u değerlendirin

HostGator’un hizmetinden memnun kaldınız mı? Firmanın sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönleri nelerdir? HostGator’u 5 üzerinden puanlayın ve bizlerle tecrübelerinizi paylaşın.

Bu şirket size mi ait? Güncelleme talepleriniz, kullanıcı değerlendirme cevaplarınız ve diğer bütün konular için bizimle iletişime geçin.

HOSTING BLOG & REHBERLER