En Ucuz Hosting Firmaları – En Ucuz Hosting 2021

× %100 SEO ve AdSense uyumlu, en güzel tasarımlarına sahip, profesyonel, premium en iyi WordPress temalarını inceleyin.
En iyi hosting incelemelerinden, yeni rehber içeriklerinden, en iyi hosting fırsatlarından ve diğer bütün gelişmelerden haberdar olmak için bizi telegram'dan, facebook'dan ve twitter'dan takip edebilirsiniz.

Bir web sitesi kurmak isteyenler ve düşük bütçeye sahip olanlar için en iyi, en ucuz hosting firmalarını fiyatlarıyla birlikte sundukları en ucuz hosting paketlerinin özelliklerini inceledik.

Buradaki en ucuz hosting firmaları ucuz hosting paketleri sundukları gibi oldukça güvenilir ve kaliteli hizmet veren en iyi hosting firmalarındandır ancak sundukları ucuz hosting paketlerinin kaynakları düşük ve özellikleri kısıtlıdır.

Dolayısıyla siteniz için yüksek performans sağlayamazlar ama yine de bu paketler yeni ve basit bir web sitesi kurmak için yeterlidir.

Eğer sitenizin ziyaretçi sayısı artar ve hosting planınızın kaynakları yetersiz gelmeye başlarsa daha fazla kaynak için üst planlara geçiş yapabilirsiniz.

Alastyr – alastyr.com

Uygun fiyata hosting firmaları - Alastyr
Uygun hosting firmaları – Alastyr ekonomik hosting

Planları inceleyin

Ucuz fiyata hosting hizmeti satın alabileceğiniz en iyi, en ucuz hosting firmalarından birisi alastyr’dir.

Alastyr de bu yazımızda yer verdiğimiz diğer hosting firmaları gibi Türkiye’nin en iyileri arasındadır ve yıllardır faaliyetini istikrarlı bir şekilde sürdürmektedir.

Firmanın sitesine gittikten sonra menüdeki Hosting seçeneği altından “EKONOMİK HOSTING” sayfasına ulaşabilirsiniz. Ekonomik hosting sayfasında Piko, Nano ve Mikro olarak üç farklı hosting planı göreceksiniz.

Hosting özellikleri (Piko planı);

 • 1 web sitesi barındırma
 • 750 MB disk alanı
 • 20 GB aylık trafik
 • Limitsiz e-posta
 • Ücretsiz SSL
 • cPanel kontrol paneli

Sizin de görebileceğiniz gibi burada en ucuz hosting planı olan Piko yıllık alımda aylık $0,50 ve toplam $7 tutuyor. (domain hariç)

Eğer alastyr’den domain alacaksınız ek olarak 9-10$ daha ödemeniz gerekecek. Tabi alan adınızı daha uygun fiyata başka bir domain kayıt firmasından alabilirsiniz.

GoDaddy – tr.godaddy.com

En ucuz hosting firmaları - GoDaddy
En ucuz hosting – GoDaddy ekonomi hosting

Kampanyaya gidin

Alan adı sektöründe öncü ve uzman firmalardan biri olan GoDaddy’den yıllık olarak ücretsiz domain ile birlikte çok ucuza hosting satın alabilirsiniz.

Yalnız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta GoDaddy’nin yenileme fiyatlarıdır. Evet bu firmadan ilk yıl çok ucuza hosting alabiliyorsunuz ancak gelecek yıl bu fiyatın neredeyse 3-4 katını talep ediyorlar.

Peki çözüm nedir? En basit çözüm hosting hizmetinizin yenileme zamanı geldiğinde sitenizi başka bir firmaya taşımaktır.

Eğer ben site taşımayla falan hiç uğraşmak istemiyorum derseniz alternatif olarak diğer firmalarından birini tercih etmenizi öneririz.

Hosting özellikleri (Ekonomik plan);

 • 1 web sitesi barındırma
 • Yıllık planla ücretsiz domain
 • Sınırsız trafik
 • 1 GB veritabanı depolama
 • 100 GB disk alanı
 • Ücretsiz SSL
 • cPanel kontrol paneli

GoDaddy’den ucuza hosting almak için “Kampanyaya gidin” veya başlıktaki godaddy bağlantısına tıkladıktan sonra otomatik olarak indirim kodunuz uygulanacaktır.

Açılan sayfadan “Başlangıç Yapın” butonuna tıklayarak devam ediyoruz. Başlangıç yapın butonuna tıkladığınızda  en ucuz olan ekonomik hosting planını seçmiş olacaksınız.

Sayfanın hemen altından da diğer hosting planlarını inceleyebilirsiniz.

En ucuz hosting firmaları – GoDaddy ücretsiz domain

Bu adımda istediğimiz alan adını kutucuğa yazıp “Gönder” butonuna tıklayarak alan adının kullanılabilir olup olmadığını kontrol ediyoruz.

Gönder’e tıkladığınızda hemen altta kullanılabilir alan adlarını göreceksiniz. Tercih ettiğiniz uzantıdaki alan adı için “Seçin ve Devam Edin” butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçelim.

En uygun hosting firmaları - Kartla ödeme
Ucuz hosting nasıl alınır? – Ödeme

Siparişimizi tamamlamak için “Ödeme”ye tıklayalım ve bir sonraki adımda GoDaddy hesabı oluşturup ödemeyi kart ile yapalım.

Ödeminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğinizde hemen sonrasında diğer adımları takip ederek sitenizi kurabilir ve hizmetlerinize her zaman “Ürünlerim” sayfasından ulaşabilirsiniz.

Güzel hosting – guzel.net.tr

En ucuz hosting - Güzel hosting
En ucuz hosting firmaları – Güzel hosting ekonomi 1

Planı inceleyin

Ucuza web hosting satın alabileceğiniz en ucuz hosting firmalarından biri de Türkiye’nin en iyi hosting firmaları arasında yer alan güzel hosting firmasıdır.

Güzel hosting de hosting paketleriyle birlikte ücretsiz domain vermektedir. Ancak GoDaddy’den farklı olarak sadece .site ve .online uzantılı domain kaydedebilirsiniz.

Yani alan adı için hosting paketi fiyatına ek olarak yaklaşık 70 TL (.com için) gibi bir ücret daha ödemelisiniz.

Hosting özellikleri (Ekonomi 1 planı);

 • 1 web sitesi barındırma
 • 1 GB disk alanı
 • 15 GB aylık trafik
 • Ücretsiz domain (sadece .site ve .online uzantısı)
 • Ücretsiz SSL
 • Limitsiz e-posta hesabı
 • cPanel kontrol paneli

Güzel hosting sitesine gittikten sonra menüdeki Web hosting altından linux hosting planlarına ulaşabilirsiniz.

Bu planların en ucuzu ekonomi-1 planıdır ve yıllık fiyatı 59,90 TL’dir. Tabi az önce de belirttiğimiz gibi eğer alan adınız yoksa ve alan adı fiyatını da hesaba eklersek toplamda KDV dahil 150 TL gibi ücret çıkacaktır.

Hosting hizmetinizi güzel hosting’den almak isterseniz domain için daha ucuz kaliteli firmaları da önerebiliriz.

Bkz: En iyi domain siteleri

Domaini başka bir firmadan almanız durumunda tek yapmanız gereken kayıt firmanızdan alan adınızın isim sunucularını (nameserver) güncellemek.

Güzel hosting’in isim sunucuları ve hosting hizmetinize ait diğer bilgiler e-posta adresinize gönderilmektedir.

Odeaweb – odeaweb.com

Ucuz hosting – Odeaweb TR Başlangıç

Planları inceleyin

Odeaweb’den de yıllık 40 liraya ucuz hosting hizmeti alabilirsiniz.

Ayrıca güzel hostingde de olduğu gibi odeaweb’de Türkiye ve Avrupa olarak iki farklı sunucu konumu bulunuyor.

Hosting özellikleri (TR Başlangıç linux hosting);

 • 1 web sitesi barındırma
 • 2 GB disk alanı
 • 20 GB aylık trafik
 • 5 adet e-posta
 • cPanel kontrol paneli
 • Ücretsiz SSL

Odeaweb hosting planlarıyla herhangi bir uzantıda ücretsiz domain vermiyor. Hosting için bir alan adınızın olması gerekiyor veya hosting planınızla birlikte bir alan adı kaydetmelisiniz.

Hostlab – hostlab.com

Hostlab TR Eko Host-1

Planları inceleyin

Tamamen yerli sermaye ile kurulmuş Türkiye’nin en iyi hosting firmalarından biri olan Hostlab’den yıllık sadece 20 liraya cPanel destekli ucuz hosting satın alabilirsiniz.

Hostlab’deki herhangi bir planda ücretsiz domain verilmemektedir.

Hosting özellikleri (TR Eko Host-1);

 • 1 web sitesi barındırma
 • 250 MB disk alanı
 • 5 GB aylık trafik
 • 5 adet e-posta hesabı
 • cPanel kontrol paneli
 • Ücretsiz SSL

Bu hosting firmasından da hosting hizmetinizi ister Türkiye isterseniz de Avrupa konumundan alabilirsiniz. Sunucu konumu fiyatları değiştirmiyor.

Ancak 250 MB disk alanının çok az olduğunu ve eğer WordPress kuracaksanız birkaç içeriğe ulaştığınızda (içeriklere göre değişebilir) disk alanının yetersiz geleceğini hatırlamak isteriz.

Bu yüzden disk alanı daha fazla olan üst planları tercih etmenizi öneriyoruz.

En uygun fiyatlı, en ucuz hosting hangisi?

İçeriğimizde yer alan firmaların tümü oldukça ucuz fiyatlara hosting planları sunuyorlar ve hepsi de birbirinden kaliteli Türkiye’nin en iyi hosting firmaları arasındadır.

Doğal olarak seçim yapmakta zorlanabilirsiniz.

Ancak seçim yaparken fiyattan çok kurmak istediğiniz projenize uygun bir hosting planı seçmelisiniz.

Burada incelediğimiz ucuz hosting paketleri daha çok blog, kişisel web sitesi gibi yeni kurulacak basit siteler için uygundur. Bir e-ticaret sitesi veya benzer türde sürekli işlem yapılacak siteler için bu hosting planlarının kaynakları yetersiz kalabilir.

Bunun için daha üst planları tercih etmenizi öneriyoruz.

Basit ve yeni bir web sitesi oluşturacağınızı varsayarak sizin için en iyi seçim hosting planıyla birlikte ilk yıl ücretsiz domain ve uygun fiyatlı hosting hizmeti veren GoDaddy firmasıdır.

FirmaÜcretsiz DomainDisk alanıAylık trafikFiyat (KDV dahil)
AlastyrYok750 MB20 GB59 TL/Yıl
Güzel hostingSadece .site ve .online uzantılı1 GB15 GB70 TL/Yıl
GoDaddyVar100 GBLimitsiz95 TL/Yıl
OdewebYok2 GB20 GB47 TL/Yıl
HostlabYok250 MB5 GB23 TL/Yıl

Ancak yine GoDaddy’nin yenileme fiyatlarını göz önünde bulundurursak gelecek yıl web sitesi taşıma işlemleriyle uğraşmamak için hosting hizmetini Güzel hosting, Odeaweb, Hostlab veya Alastyr’den alan adını ise daha uygun bir fiyata başka bir domain kayıt firmasından alabilirsiniz.

Alan adınızı başka bir firmadan alırsanız sadece nameserver ayarlarını değiştirmeniz gerekecek.

Bu da oldukça basit bir işlemdir. Kayıt firmanızın müşteri panelinden alan adının namerserver ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Nameserver bilgilerini hosting firmasından destek talebinde bulunarak öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde nameserver ayarlarını değiştirmekte sorun yaşarsanız kayıt firmasından yardım alabilirsiniz.

Bir değerlendirme gönderin