En İyi Web Sitesi Oluşturucuları

× Şifreleriniz güvende mi? Tamamen ücretsiz şifre ve form yöneticisini deneyin >> Ücretsiz indirin ve kurun
× Buraya reklam verin! Firmanızı, ürünlerinizi, web sitenizi tanıtmak için bizimle iletişime geçin

Web sitesi oluşturucuları kodlama gibi hiçbir teknik bilgi veya beceriye sahip olmadan kolay ve hızlı bir şekilde kendi web sitenizi kurmanıza yarayan harika araçlardır.

Sitenizde olmasını istediğiniz özellikleri veya hayalinizdeki tasarımı tek tıkla veya sürükle bırak şeklinde ekleyebileceğiniz birçok web sitesi oluşturucusu vardır.

Web sitesi oluşturucularının artıları nelerdir?

Site oluşturucuları ile web sitesi kurmanın en büyük artısı yazının başında da belirttiğimiz gibi teknik bilgi ve beceriye gerek olmamasıdır.

Ayrıca site oluşturucuları ile dakikalar içerisinde harika bir görünüme sahip bir web sitesi kurabilirsiniz. Bunun dışında güvenlik, optimizasyon, tasarım gibi bakım çalışmaları ile uğraşmazsınız.

Ve tabi maliyet açısından sıfırdan bir web sitesi yaptırmaktan çok daha uygundurlar.

Site oluşturucusunu nasıl seçmeliyiz?

İyi bir deneyim için site oluşturucumuzu seçerken bazı unsurları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Kullanım kolaylığı: Web sitesi oluşturucusunu tercih edenlerin önceliği doğal olarak kullanım kolaylığıdır. Bu yüzden karışık ve kullanımı zor site oluşturucularında uzak durmalıyız.

Son derece basit, kullanıcı dostu bir arayüz arayın. Öğrenme kısmına takılmayın ve hemen harika bir web sitesi oluşturmaya başlayın.

SEO uyumlu: Web sitemizin google’da üst sıralarda çıkmasını istiyorsak site oluşturucusunun tamamen arama motorlarına uygun bir şekilde tasarlanmış olmalıdır.

Kaliteli şablonlar: İyi bir kullanıcı deneyimi için ilgi çekici, temiz ve kaliteli bir tasarıma sahip olmak çok önemlidir.

Sitenizi oluşturduktan sonra bir plan satın almadan önce site oluşturucusunun şablonlarını inceleyin.

Destek: Site oluşturucularının kullanımı her ne kadar kolay olsa da bazı durumlarda yardıma ihtiyacınız olabilir veya beklenmedik bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

Tam da bu yüzden firmalardan istediğiniz zaman teknik destek almanız gerekir.

Fiyatlandırma: Her web site oluşturucusunun özelliklere göre farklı planları vardır ve belirli fiyatları bulunur.

İhtiyacınız doğrultusunda site oluşturucusunun hazır şablonlarına ve diğer özelliklere göre uygun fiyata web sitenizi kurabilirsiniz.

1. Wix (tr.wix.com)

En iyi web sitesi oluşturucuları

Sitenizi kurun

Wix’i neredeyse bilmeyen yoktur. Dünyanın en popüler ve en çok tercih edilen web sitesi oluşturucularından birisidir. Diğer birçok site oluşturucusuna göre birçok özellik içerir ve fiyatı da gayet uygundur.

Dünya çapında hizmet veren Wix’in Brezilya, Kanada, Almanya, Hindistan, İrlanda, Litvanya, Ukrayna ve Amerika Birleşik Devletlerinde ofisleri vardır.

Wix’te neredeyse her site konseptine uygun şablon (tasarım) bulabilirsiniz ve sitenizi kolay tasarlayabilirsiniz.

İster bir blog ister bir e-ticaret sitesi nasıl bir site kurmak istiyorsanız Wix ile çok rahat bir şekilde kendi sitenizi kurmanız mümkün.

Ayrıca Wix’in üçüncü taraf uygulamalarını kullanarak sitenize sosyal medya paylaşım eklentileri, iletişim formları fotoğraf galerileri ve topluluk formu gibi özellikler ekleyebilirsiniz.

Wix’i ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz ancak sitenize “siteadiniz.com” gibi bir domain bağlamak ve wix reklamlarını kaldırmak için premium paketlerinden birine geçiş yapmanız gerekir.

2. GoDaddy site mimarı (tr.godaddy.com)

GoDaddy web sitesi mimarı

Sitenizi kurun

Başta domain olmak üzere hosting, vps ve SSL gibi birçok web hizmetleri veren GoDaddy’nin site oluşturucusu web sitesi mimarı listemizin 2. sırasında.

Web sitesi mimarının kullanımı en az Wix kadar kolaydır ve fiyatı gayet uygundur. Ayrıca yıllık planlanızla birlikte ücretsiz alan adı kaydedebiliyorsunuz.

GoDaddy web sitesi mimarını geçmişten bugüne çok hızlı bir şekilde geliştirdi ve geliştirmeye de devam ediyor. Web sitesi mimarının sadece şablon olarak biraz eksik olduğunu belirtebiliriz.

Tıpkı Wix gibi GoDaddy web sitesi mimarını da 30 gün boyunca ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz ve eğer memnun kalırsanız ücretli planlardan birini satın alabilirsiniz.

Satın almadan önce tabi plan özelliklerini incelemenizi ve ihtiyacınıza uygun planı seçmenizi tavsiye ederiz.

3. Site123 (tr.site123.com)

Web sitesi kurucuları – Site123

Sitenizi kurun

Kullanım kolaylığı açısından en basit site oluşturucularından biri olan site123 ile web sitenizi dakikalar içerisinde kurabilirsiniz.

Siteye gittikten sonra başlayın butonuna tıklıyorsunuz ve hemen ardından nasıl bir web sitesi kurmak istediğinizi seçip devam ediyorsunuz.

Site123’ün premium planlarının fiyatı biraz yüksek ancak verdikleri hizmet de bir o kadar kaliteli. Öyle ki trustpilot’taki değerlendirmeleri de bunu açıkça göstermektedir.

bkz: https://www.trustpilot.com/review/site123.com

Tabi premium plana geçmeden önce site123’ü de ücretsiz bir şekilde test edebilir ve deneme amaçlı web siteleri oluşturabilirsiniz.

WordPress mi? Site oluşturucusu mu?

Bu soruya kısaca şöyle cevap verebiliriz; wordpress daha kompleks bir yapıya sahiptir ve sorunlarla başa çıkmak bazen çok can sıkıcı olabilir.

Ancak site oluşturucularına göre çok daha gelişmiş, çok daha esnek ve yüzbinlerce eklentisiyle çok daha zengindir. Web sitelerinin yaklaşık %30’u wordpress ile kurulmuştur.

WordPress de esasen bir web sitesi oluşturucusudur. Daha doğrusu açık kaynaklı ücretsiz bir içerik yönetim sistemidir.

Burada bahsettiğim wordpress wordpress.org adresindeki indirilebilir yazılımdır.

Başlarda wordpress sadece blog siteleri oluşturmak için kullanılıyordu ancak sonrasında öyle bir gelişti ki bugün wordpress ile neredeyse her türlü web sitesi yapmak mümkün hale geldi.

Evet wordpress ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılım ancak wordpress kurulumu için hosting hizmetine ve bir alan adına ihtiyacınız var. (Site oluşturucuları da aynı şekilde çalışır)

Bunun için en iyi hosting firmalarını inceleyebilirsiniz.

Hosting ve alan adınızı satın aldıktan sonra wordpress’i indirmeye gerek kalmadan müşteri panelinden kolayca kurabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir