En Ucuz Hosting Firmaları – Uygun Hosting Fiyatları

× En iyi hosting kuponlar & kampanyalar -> Güncel kampanyalara ve kupon kodlarına buradan ulaşabilirsiniz.
× Yeni içeriklerimizden, en iyi fırsatlardan ve diğer bütün gelişmelerden haberdar olmak için bizi telegram'dan, facebook'dan ve twitter'dan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızda yeni bir web sitesi kurmak isteyenler ve düşük bütçeye sahip olanlar için en ucuz hosting firmalarını fiyatlarıyla birlikte hosting paketlerini inceledik.

Buradaki firmalar ucuz hosting planlar sundukları gibi oldukça kaliteli hizmet veren en iyi hosting firmalarındandır ancak sundukları ucuz hosting paketlerinin kaynakları düşük ve özellikleri kısıtlıdır.

Dolayısıyla siteniz için yüksek performans sağlamazlar.

Yine de bu paketler yeni bir web sitesi kurmak için yeterlidir. Eğer sitenizin ziyaretçi sayısı artar ve hosting planınızın kaynakları yetersiz gelmeye başlarsa daha fazla kaynak için üst planlara geçiş yapabilirsiniz.

GoDaddy – tr.godaddy.com

GoDaddy ucuza hosting almak

Kampanyaya gidin

Alan adı sektöründe öncü ve uzman firmalardan biri olan GoDaddy’den yıllık olarak ücretsiz domain ile birlikte çok ucuz bir fiyata hosting satın alabilirsiniz.

Yalnız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta GoDaddy’nin yenileme fiyatlarıdır. Evet bu firmadan ilk yıl çok ucuza hosting alabiliyorsunuz ancak gelecek yıl bu fiyatın neredeyse 3-4 katını talep ediyorlar.

Peki çözüm nedir? En basit çözüm hosting hizmetinizin yenileme zamanı geldiğinde sitenizi başka bir firmaya taşımaktır.

Eğer ben site taşımayla falan hiç uğraşmak istemiyorum derseniz alternatif olarak bir sonraki firmayı inceleyebilirsiniz.

GoDaddy Ekonomik hosting özellikleri;

 • 1 web sitesi barındırma
 • Yıllık planla ücretsiz domain
 • Sınırsız trafik
 • 1 GB veritabanı depolama
 • 100 GB disk alanı
 • cPanel kontrol paneli

(Hosting planlarının güncel ve detaylı bilgilerini firmanın sitesinden inceleyebilirsiniz.)

GoDaddy’den ucuza hosting almak için “Kampanyaya gidin” veya başlıktaki godaddy bağlantısına tıkladıktan sonra otomatik olarak indirim kodunuz uygulanacaktır.

Açılan sayfadan “Başlangıç Yapın” butonuna tıklayarak devam ediyoruz. Başlangıç yapın butonuna tıkladığınızda  en ucuz olan ekonomik hosting planını seçmiş olacaksınız.

Sayfanın hemen altından da diğer hosting planlarını inceleyebilirsiniz.

Ucuz hosting firmaları – GoDaddy alan adı

Bu adımda istediğimiz alan adını kutucuğa yazıp “Gönder” butonuna tıklayarak alan adının kullanılabilir olup olmadığını kontrol ediyoruz.

Gönder’e tıkladığınızda hemen altta kullanılabilir alan adlarını göreceksiniz. Tercih ettiğiniz uzantıdaki alan adı için “Seçin ve Devam Edin” butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçelim.

Ucuz hosting nasıl alınır? – Ödeme

Siparişimizi tamamlamak için “Ödeme”ye tıklayalım ve bir sonraki adımda GoDaddy hesabı oluşturup ödemeyi kart ile yapalım.

Ödeminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğinizde hemen sonrasında diğer adımları takip ederek sitenizi kurabilir ve hizmetlerinize her zaman “Ürünlerim” sayfasından ulaşabilirsiniz.

Güzel hosting – guzel.net.tr

Güzel hosting ekonomi 1

Planı inceleyin

Ucuza web hosting satın alabileceğiniz diğer bir firma da Türkiye’nin en iyi hosting firmalarının başında gelen güzel hosting firmasıdır.

Ancak GoDaddy’den farklı olarak ücretsiz domain alamazsınız. (Ücretsiz olarak sadece .site ve .online uzantılı domain kaydedebilirsiniz.)

Yani alan adı için hosting paketi fiyatına ek olarak yaklaşık 70 TL (.com) gibi bir ücret daha ödemelisiniz.

Güzel hosting Ekonomi-1 hosting özellikleri;

 • 1 web sitesi barındırma
 • 1 GB disk alanı
 • 15 GB aylık trafik
 • Ücretsiz domain (sadece .site ve .online uzantısı)
 • Limitsiz e-posta hesabı
 • cPanel kontrol paneli

(Hosting planlarının güncel ve detaylı bilgilerini firmanın sitesinden inceleyebilirsiniz.)

Güzel hosting sitesine gittikten sonra menüdeki Web hosting altından üstte eklediğimiz görseldeki linux hosting planlarına ulaşabilirsiniz.

Bu planların en ucuzu ekonomi-1 planıdır ve yıllık fiyatı 59,90 TL’dir. Tabi az önce de belirttiğimiz gibi eğer alan adınız yoksa ve alan adı fiyatını da hesaba eklersek toplamda KDV dahil 150 TL gibi ücret çıkacaktır.

Hosting hizmetinizi güzel hosting’den almak isterseniz domain için daha ucuz kaliteli firmalar da önerebiliriz.

Bkz: En iyi domain siteleri

Domaini başka bir firmadan almanız durumunda tek yapmanız gereken kayıt firmanızdan alan adınızın isim sunucularını (nameserver) güncellemek.

Güzel hosting’in isim sunucuları ve hosting hizmetinize ait diğer bilgiler e-posta adresinize gönderilmektedir.

Alastyr – alastyr.com

Alastyr ekonomik hosting

Planları inceleyin

Ve son olarak size ucuz fiyata kaliteli hosting hizmeti alabileceğiniz alastyr firmasından bahsetmek istiyoruz.

Alastyr de bu yazımızda yer verdiğimiz diğer iki hosting firması gibi Türkiye’nin en iyileri arasındadır ve yıllarıdır faaliyetini istikrarlı bir şekilde sürdürmektedir.

Firmanın sitesine gittikten sonra menüdeki Hosting seçeneği altından “EKONOMİK HOSTING” sayfasına ulaşabilirsiniz. Ekonomik hosting sayfasında Piko, Nano ve Mikro olarak üç farklı hosting planı göreceksiniz.

Alastyr ekonomik Piko hosting özellikleri;

 • 1 web sitesi barındırma
 • 750 MB disk alanı
 • 20 GB trafik
 • Limitsiz e-posta
 • cPanel kontrol paneli

(Hosting planlarının güncel ve detaylı bilgilerini firmanın sitesinden inceleyebilirsiniz.)

Sizin de görebileceğiniz gibi burada en ucuz hosting planı olan Piko yıllık alımda aylık $0,50 ve toplam $7 tutuyor. (domain hariç)

Eğer alastyr’den domain alacaksınız ek olarak 9-10$ daha ödemeniz gerekecek. Tabi az önce de belirttğimiz gibi alan adınızı daha uygun fiyata bir domain kayıt firmasından alabilirsiniz.

Hangisi?

Yazımızda yer verdiğimiz firmaların üçü de oldukça ucuz fiyatlara hosting planları sunuyorlar ve hepsi de birbirinden kaliteli Türkiye’nin en iyi hosting firmaları arasındadır.

Doğal olarak seçim yapmakta zorlanabilirsiniz.

Ancak seçim yaparken fiyattan çok kurmak istediğiniz projenize uygun bir hosting planı seçmeye dikkat etmelisiniz.

Burada incelediğimiz ucuz hosting paketleri daha çok blog, kişisel web sitesi gibi yeni kurulacak basit siteler için uygundur. Bir e-ticaret sitesi veya benzer türde sürekli işlem yapılacak siteler için bu hosting planlarının kaynakları yetersiz kalabilir.

Bunun için daha üst planları tercih etmenizi öneririz.

Basit ve yeni bir web sitesi oluşturacağınızı varsayarak sizin için en iyi seçim hosting planıyla birlikte ücretsiz alan adı veren GoDaddy firmasıdır.

Ancak yine GoDaddy’nin yenileme fiyatlarını göz önünde bulundurursak gelecek yıl web sitesi taşıma işlemleriyle uğraşmamak için hosting hizmetini Güzel hosting’den veya Alastyr’den alan adını ise daha uygun bir fiyata başka bir domain kayıt firmasından alabilirsiniz.

Alan adınızı başka bir firmadan alırsanız sadece nameserver ayarlarını değiştirmeniz gerekecek.

Bu da oldukça basit bir işlemdir. Kayıt firmanızın müşteri panelinden alan adının namerserver ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Nameserver bilgilerini hosting firmasından destek talebinde bulunarak öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde nameserver ayarlarını değiştirmekte sorun yaşarsanız kayıt firmasından yardım alabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir